Сертiфiкати

сертифікати на продукцію soma fix

Продукція ТМ Soma Fix має всі необхідні сертифікаційні документи. Сертифікат на продукцію - це офіційний документ, який підтверджує відповідність даного товару нормам якості, які встановлені нормативно-технічною документацією - державними стандартами і технічними регламентами. Проведення випробувального процесу, в ході якого встановлюється рівень безпеки в експлуатації і належну якість будівельної піни, проводиться поетапно. Кожна стадія перевірки строго регламентується Законодавством України та контролюється державою, тому дотримання кожного етапу і їх черговості обов'язково.

ПЕРЕВІРКА ВІДПОВІДНОСТІ РЕАЛЬНОГО ВИХОДУ МОНТАЖНОЇ ПІНИ ДО ЗАЯВЛЕНОГО

Feica-метод

Вибір підходящої монтажної піни високої якості є однією з основних проблем професіоналів при проведенні будівельно-монтажних робіт. Така піна не повинна стікати з вертикальних поверхонь, мати гарну адгезію (прилипання) до матеріалів і щільну дрібнопористу структуру. Крім того, має бути мінімальне вторинне розширення піни і низька усадка монтажного шва.

Таким чином, сучасний будівельний ринок потребує єдиної системи критеріїв, за якими має бути раціонально оцінено якість поліуретанової монтажної піни, виключивши суб'єктивні чинники.

2014 році заводом «Soma Kimya» був запропонований унікальний метод тестування продукту, який раніше не застосовувався в Україні.

Спосіб називається Feica-метод - однойменна назву європейської асоціації герметиків. Даний спосіб припав до душі багатьом споживачам і допоміг визначитися з вибором кращої поліуретанової монтажної піни.

Що визначає Feica-метод?

 • Метод дозволяє з максимальною точністю визначати відповідність реального об’єму виходу монтажної піни, до заявленого на балоні
 • Точно визначає вторинне розширення продукту і усадку поліуретану

Обсяг виходу піни Soma Fix

Етапи проведення тестування

У спеціально заготовлені куби рівномірно з однією швидкістю шарами видуваються балони піни, що тестується. Кожен шар піни зволожується водою. Потім піна залишається на добу для полімеризації.

Показники, які фіксуються під час тесту:

 • V1 - початковий об’єм виходу піни
 • V2 – об’єм виходу піни в кінці тестування
 • K - коефіцієнт усадки монтажної піни (в % від об’ємів куба)

Обчислення об’єму продукту після полімеризації

Для початку визначаємо, якому об’єму продукту дорівнює 1 см висоти куба. Виходячи з інших показників (довжини, ширини) отримуємо 1,56 л піни на 1 см висоти куба. Таким чином, якщо піна заповнила куб на висоту 36 см, то її фактичний вихід дорівнює 1,56х36 = 56,16 л. Хорошим показником для продукту із зазначеним об'ємом в 65 літрів є заповнення всього куба. Це означає, що вихід піни перевищив 64 л.

Підбиття підсумків

Після 24 годин піна дістається з заготовлених кубів. Після визначаються:

 • Об’єм виходу балона
 • Вторинне розширення
 • Усадка

Характеристики якісної монтажної піни

 • Піна з зазначеним виходом в 65 л повністю заповнила куб
 • Через 24 години продукт має правильні геометричні форми(не опуклі, що не увігнуті)
 • Щільно виходить з куба

Характеристики неякісної монтажної піни

 • Вихід не відповідає заявленому на упаковці
 • Наявність вторинного розширення (піна не дістається з куба без пошкоджень коробки)
 • Монтажна піна дає усадку (зменшується в розмірах і об'ємі в порівнянні з початковим)

У серпні 2014 року компанія КТ Україна провела тестування монтажних пін, основних виробників, представлених на ринку України. Участь брали балони з заявленим виходом в 65-70 літрів. Результати тестування представляємо в таблиці.

Торгова маркаКраїна виробникВага повного балона, гВага пустого балона, гЗаявлений вихід, лФактичний вихід, лВт. Розширення/Усадка %
Soma Fix MegaТурція10011766565-1% (в межах норми)
Торгова марка №1Естонія9301726561-4% (вище норми)
Торгова марка №2Турція9981847060- 5% (вище норми)
Торгова марка №3Польща10271666558+3% (вище норми)
Торгова марка №4Естонія9751566555+5% (вище норми)

У 2014 році Feica-метод був вперше впроваджений в Україні зусиллями компанії «КТ Україна» і виробником Soma Kimya. Результати тестування і сам метод зміг показати споживачам реальну вигоду, одержувану при роботі з монтажною піною ТМ Soma Fix.

Протягом 2015 року кращі фахівці спільно з відділом контролю якості провели понад 250 тестувань монтажної піни, використовуючи даний метод по всій Україні. У комплексних тестуваннях і порівняннях поліуретанів різних торгових марок використовують один з найбільш затребуваних продуктів на ринку – професійну монтажну піну Soma Fix Mega з виходом в 65 літрів.

Результати тестувань, незалежно від зовнішніх умов, показують, що монтажна піна Soma Fix повністю відповідає критеріям методу по: заявленому і фактичному об’єму виходу і по коефіцієнтам стиснення і усадки піни.

Soma Fix - «Ми впевнені в тому, що пропонуємо своєму споживачеві якість професійного рівня, що є основною відмінністю від інших виробників і дозволяє бути на крок попереду!»